Newsy

[13-8] San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 95:89

11 grudzień 2008r. dodane przez SPURS.pl

Manu Ginobili, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, poprowadził Ostrogi do cennego zwycięstwa 95:89 nad Jastrzębiami ze stanu Georgia. Manu zaliczył 27 punktów w przeciągu 28 minut wyraźnie czując się w swoim żywiole, powracając do roli pierwszego rezerwowego drużyny.

Ginobili trafił 8 z 12 rzutów z gry, w tym wykorzystując aż 5 z 7 trójek. Argentyńczyka w pierwszej piątce zastąpił Roger Mason. Nie rozegrał porywających zawodów, jednak w bardzo poprawny sposób zakończył mecz z dorobkiem 10 punktów i 6 zbiórek.

Nie zawiódł Tim Duncan, ktory oprócz 19 punktów zebrał 11 piłek z tablicy. Uczcił on tym samym swój 1000 mecz w NBA (zarówno w sezonie regularnym jak i play-offs). Jednak najlepiej grającym zawodnikiem "na deskach" był Matt Bonner. Środkowy Spurs, który po raz kolejny wyszedł w podstawowej piątce zaliczył 13 zbiórek i 9 punktów. Przy bardzo słabej dyspozycji Oberto i Thomasa, postawa Bonnera w ostatnich meczach wyraźnie uzupełnia niszę San Antonio na pozycji środkowego i z całą pewnością napawa optymizmem nie tylko Gregga Popovicha.

Słabiej niż zwykle zaprezentował się Parker. Tony miał kłopoty z egzekucją rzutów z gry. Trafił tylko 3 z 13 prób, kończąc spotkanie z dorobkiem zaledwie 6 punktów. W coraz lepszej dyspozycji jest Micheal Finley. Wczoraj doświadczony skrzydłowy San Antonio zdobył 15 punktów.

Właściwie o losach meczu zadecydowała pierwsza kwarta, wygrana przez Ostrogi 25:18. Kolejne odsłony meczu toczyły się punkt za punkt. Atlanta przez III kwarty zdołała odrobić tylko 2 punkty.

W ekipie Jastrzębi najlepiej zaprezentował się Joe Johnson - 29 punktów, 6 asyst. Nikt oprócz niego w pierszej piątce Hawks nie przekroczył 10 punktów. 17 oczek rzucił rezerwowy - Ronald Murray.