Newsy

[1-1] San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 105:84

21 kwiecień 2009r. dodane przez SPURS.pl

Tony Parker wyraźnie podirytowany przegraną w meczu nr 1, tym razem od samego początku wziął się do pracy. Drużyna Mavericks nie umiała powstrzymać rozgrywającego Ostróg, który robił co chciał. Już w pierwszych 12 minutach zdobył 19 punktów, a cały mecz zakończył z dorobkiem 38 oczek i 8 asyst.

Podobnie jak w pierwszym starciu obu drużyn, San Antonio wyszło na wysokie prowadzenie po pierwszej kwarcie spotkania. Spurs wygrywali 30:19, jednak nie napawało to optymizmem kibiców zgromadzonych w hali AT&T Center, którzy pamiętali podobne prowadzenie Ostróg i niesamowity "run" Mavericks w kolejnych kwartach meczu nr 1. Tym razem koszykarze San Antonio odrobili zadanie domowe i wyciągnieli wnioski z porażki.

Druga odsłona meczu była bardzo wyrówana (27:27), natomiast tuż po przerwie, Spurs znów zdominowali Dallas rzucając rywalom o 11 oczek więcej (28:17). Sytuacja nie uległa większej zmianie w IV kwarcie, którą wygrali goście 21:20, przegrywając jednak całe spotkanie różnicą 21 punktów.

Bohater meczu, Tony Parker (16/22 z gry, 27 punktów w I połowie meczu), skomentował swój występ następująco: "Chciałem mieć pewność, że jestem dziś skuteczny w ataku w każdej kolejnej akcji. Nawet jak nie punktowałem, starałem się znaleźć kolegów na czystej pozycji i celnie im podać".

Zatrzymać Parkera nie było łatwo o czym świadczy komentarz obrońcy Mavs - Jasona Terrego: "Po pierwsze musisz podjąc wyzwanie do obrony tak szybkiego zawodnika. Mieliśmy czterech albo pięciu różnych graczy, którzy próbowali go upilnować ". Terry był najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Dallas, zdobywając 16 punktów. Po 14 zdobył Jason Kidd i Dirk Nowitzki. Zawiódł bohater meczu nr 1, Josh Howard, który zaliczył tylko 7 oczek.

Po 13 punktów zdobył Tim Duncan (dodatkowo zbierając 11 piłek z tablicy i 5 razy asystując do kolegów z drużyny) i Drew Gooden. 12 oczek rzucił Roger Mason, a 11 Matt Bonner (7 zb).

Spurs wyraźnie porawili obronę w porówaniu do pierwszej konfrontacji obydwu drużyn. Zdominowali zdecydowanie grę na deskach o czym świadczą aż 44 zbiórki Ostróg przy zaledwie 28 rywali. Dallas rzucali ze skutecznością nieco ponad 40% z gry przy 53% skuteczności San Antonio. Zablokowali 5 rzutów rywali (w tym 3 bloki zaliczył Duncan), co w porówaniu do pierwszego meczu (0 bloków) jest bardzo dobrym wynikiem.

Teraz rywalizacja przenosi się do Dallas, gdzie zostaną rozegrane 2 kolejne spotkania. Pierwsze z nich już 23 kwietnia tj. w czwartek. Trzymajmy kciuki!