Newsy

[ 0-3] San Antonio Spurs – Dallas Mavericks 81:98

20 listopad 2008r. dodane przez SPURS.pl

Nie wiem czy ktoś z fanów Spurs pamięta podobny start drużyny na początku sezonu regularnego. Tylko nieliczni kibice pamiętają sezon 1973-74, kiedy Ostorgi rozpoczęły rozgrywki od bilansu 0-4. To był ich pierwszy sezon grając w San Antonio, po tym jak przenieśli swoją siedzibę z … Dallas.

Co prawda nie były to rozgrywki NBA tylko ABA, ale wczorajsza sroga porażka z Dallas Mavericks (2-2) 81:98 na własnym parkiecie, szybko przypomniała ten niemiły okres w historii drużyny. San Antonio wysoko przegrali pierwszą połowę spotkania 36:54 i niemal pewne było, że nie ma co liczyć na cud, w szczególności w meczu z takim zespołem jak Mavericks.

Ostrogi przez dwie kolejne kwarty dali radę tylko dotrzymać kroku Mavs i odrobić tylko 1 punkt. W ekipie gości rewelacyjne zawody rozgrywał Jason Terry, dla którego był to pierwszy mecz w nowym sezonie. Obrońca Dallas zaliczył 29 punktów i 6 asyst prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa w derbach Texasu. Oczko więcej niż Terry zdobył niezawodny Dirk Nowitzki, natomiast Jason Kidd (9 pkt, 10 as, 8 zb) był o krok od zdobycia kolejnego tripple-double w swojej karierze.

Przed meczem Gregg Popovich wprowadził kilka zmian w składzie. Niespodziewanie w wyjściowym składzie zagrał Matt Bonner. Patrząc na zdobycze Bonnera (0 pkt, 5 zb) można mieć wrażenie, że wybór Popa zaskoczył również i jego. Liderem był po raz kolejny Parker - 22 punkty. Nie zawiódł również Duncan - 19 oczek i 15 zbiórek. Jedynym pozytywnym akcentem z ławki rezerwowych było 11 punktów Rogera Masona i pierwszoroczniaka Georgea Hilla, kreowanego na następcę TP.

Powiedzieli po meczu:

T. Duncan: „To mały blamaż. Póki co gramy bardzo słabą koszykówkę."
G. Popovich: „Rozpoczęli mecz z dużą energią, trafiali celnie i z chęcią. My byliśmy ich przeciwnością i to był główny powód słabej gry ”.

Warto odnotować::

- Do gry powrócił Fabricio Oberto, który wszedł na parkiet w 9 minucie spotkania. Center Spurs grał przez 14 minut po tym jak opuścił dwa pierwsze spotkania w związku z wykrytym nieregularnym biciem serca

- Oprócz Oberto do składu San Antonio powrócił skrzydłowy Anthony Tolliver, który był na liście nieaktywnych po tym jak był zmuszony do opuszczenia drużyny z powodu śmierci jego matki