Newsy

[ 0-2] Portland Trail Blazers – San Antonio Spurs 100:99

20 listopad 2008r. dodane przez SPURS.pl

Po porażce z Suns, kolejnym rywalem Ostróg była drużyna “młodzików” z Portland (bilans 1-1). Emocjonująca końcówka spotkania stojącego na niezłym poziomie przyniosło drugą porażkę Spurs w obecnym sezonie. Mało tego. Dzięki zwycięstwu Trail Blazers przerwali serię 12 kolejnych zwycięstw Ostróg ...

... w serii meczy pomiędzy obiema drużynami. Mecz z zakończył się wynikiem 100:99 (21:22; 30:23; 27:25; 22:29). Spurs na minutę i 26 sekund przed końcem nawet prowadzili 97:96 i wydawać się mogło, że utrzymają przewagę do końca.

Jednak skuteczna akcja LaMarcusa Aldridge (23 pkt, 5 zb) i dwa celne rzuty wolne Brandona Roy’a (26 pkt, 7 as, 5 zb) dały gospodarzą prowadzenie 100:97 na nieco ponad 30 sekund przed końcem. San Antonio mieli jeszcze okazję do zwycięstwa. Po dwóch celnych wolnych Parkera i nieskutecznej kontrze Travisa Outlawa, piłkę zebrał Mason, który podał do Finleya. Skrzydłowy San Antonio oddał rzut równo z końcową syreną, jednak nie znalazł on miejsca w siatce i gospodarze mogli się cieszyć z cennego zwycięstwa, jakim z pewnością było pokonanie Spurs.

Ofensywę Ostróg napędzała dwójka liderów. Duncan zaliczył 27 punktów i 10 zbiórek, natomiast Tony Parker – 24 punkty i aż 11 krotnie asystował przy rzutach kolegów. Znów nie zawiódł wchodzący z ławki Roger Mason, który niemal nieomylnie (6/7 z gry) uzbierał 14 oczek (i 4 asysty).


Powiedzieli po meczu:

M. Finley: „Miałem bardzo dobrą szansę na zmianę wyniku. Byłem na dobrej pozycji. Jednak się nieco pośpieszyłem i gdy wypuszczałem piłkę z rąk wiedziałem że nie trafię”.

B. Roy: „Kiedy Micheal spudłował, nie mogłem w to uwierzyć. Myślałem że jest dogrywka czy coś, nie zareagowałem. Jednak gdy spojrzałem na kolegów zdałem sobie sprawę że w końcu pokonaliśmy Spurs”.


Warto odnotować::

- Trail Blazers są drugą w NBA drużyną jeżeli chodzi o wiek zawodników, ze średnią 24 lat i 166 dni, tylko Golden State Warriors mają lepszą średnią – 24 lata i 54 dni

- Popovich powiedział że w meczu z Portland nie było czasu na spokojny powrót do gry Oberto, który poddał się we wtorek zabiegowi przywracającemu normalną pracę serca i był zmuszony do odpoczynku


08-10-31_box_por.gif