Newsy

[0-1]: San Antonio Spurs – Phonix Suns 98:103

20 listopad 2008r. dodane przez SPURS.pl

Niestety nie udał się debiut koszykarzy Ostróg w nowym sezonie regularnym 2008/09. Pomimo, że mecz rozpoczął się od żartu nie znanego od tej strony Gregga Popovicha na środkowym gości Shaq’u O’Neal’u. Pop w pierwszych sekundach po rozpoczęciu meczu kazał Michealowi Finley’owi i zagrać tzw. Shaq attack ...

... – przytrzymał Shaquilla przez 5 sec, a ten nie wiedząc co się dzieje popatrzyła na Popovicha który pozdrowił go wielkim uśmiechem i dwoma wyciągniętymi w górę kciukami.

Historii tego gestu trzeba szukać w zeszło sezonowych PO, gdzie O’Neal niemal naśmiewał się ze strategii notorycznego faulowania go przez ekipę z Texasu. Wyszło całkiem śmiesznie.

Niestety później nie było już do śmiechu, zwłaszcza Ostrogą. Osłabieni brakiem Manu Ginobiliego, Spurs przegrali ze Słońcami z Arizony (bilans 1-0) 98:103 i rozpoczęli sezon od porażki. Mecz był wyrównany i o losach spotkania zadecydowała końcówka. Suns prowadzeni przez nowego coacha, a zarazem byłego gracza Spurs – Terrego Portera, zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka i wywieźli z San Antonio cenne zwycięstwo, tym samym rewanżując się Spurs za porażkę 2-4 z tegorocznych Play-offs.

Siłą napędową gospodarzy była dwójka liderów: Tony Parker (5 zb, 5 as) i Tim Duncan (6 zb, 3 as), którzy zdobyli po 32 punkty. Z ławki rezerwowych skutecznie wspierał ich Roger Mason Jr., który w zaliczył 12 punktów (4 zb, 3 as), trafiając m.in. 3 z 4 rzutów za 3 punkty.

Dzięki zwycięstwu, Porter i ekipa z Arizony, przerwała serię 12 z rzędu zwycięstw Gregga Popovicha na otwarcie sezonu.


Powiedzieli po meczu:

G. Popovich: „To była najgorsza defensywa od lat. Aż nie mogę sobie wyobrazić jak zła ona była. Niektórzy zawodnicy podejmowali złe decyzje, co wpłynęło na ich pewność. To co dziś zobaczyliśmy było bardzo rozczarowujące” .


Warto odnotować:

- Fabricio Oberto będzi pauzował około 2 meczy po badaniach serca


08-10-29_box_suns.gif